Davet

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Teknisyenlerimiz;

Bu yıl 26 - 30 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul/Şişli Radison Blu Otel'de birlikte olmayı planlamaktayız.  19. su düzenlenecek olan Türk Uyku Tıbbı Kongresi ve 6. Sı düzenlenecek olan Türk Uyku Tıbbı Teknisyenliği Kongresi'nin hepimizin birlikte olacağı, uyku tıbbındaki gelişmeleri tartışacağımız bir toplantı olacağını umuyoruz. Bu bağlamda ülkemizden ve yurtdışından çok önemli bilim adamlarının bu toplantılarda bizlerle olacağını bildirmek istiyorum. Bu yıl uykunun temel işlevleri, uykuda solunum bozuklukları, uykuda hareket bozuklukları, santral nedenli hipersomniler ve insomni özellikle tartışılacak konular olacaktır. Bu nedenle değişik branşlardan hekimlerin bu kongreden çok yarar göreceğini tahmin etmekteyiz.

Bu yıl ayrıca kongremizde resmi kurumlar ile çıkan sorunlar da tartışılacaktır. Geri ödeme kurumları ile karşılaşılan sorunlar, sağlık kurulu raporlarında karşılaşılan sorunlar bu bağlamda ele alınacaktır.

Örgütlenmesini tamamlamış olan Uyku Teknisyenliği  kongresine uyku tıbbının olmazsa olmaz emekçilerine, Türk Uyku Tıbbı Derneği olarak her türlü desteği vermekteyiz. Bu kongrede de çok değerli bilim adamları uyku teknisyenliği uygulamaları hakkında deneyimlerini anlatacaklar; bunun yanı sıra uyku teknisyenleri de mesleki sorunlarını tartışacaklardır.

Bu yıl kongremiz İstanbul/Şişli Radison Blu Otel'de gerçekleşecektir. Otelin hepinizin beğeneceği ve büyük şehir merkezinde  bir tesis olmasını istedik.

Bilimsel yönden bizlere destek veren oturum başkanları ve konuşmacılarımıza ve siz değerli katılımcı meslektaşlarımıza şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.. 
Hepimize verimli, yararlı kongreler diliyorum. 26 - 30 Eylül tarihlerinde İstanbul’da buluşmak üzere…

Prof. Dr. Fuat Özgen
Türk Uyku Tıbbı Derneği Başkanı