Davet

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Teknisyenlerimiz;

Bu yıl 26 - 29 Ekim 2017 tarihlerinde Bodrum Titanik Otel'de birlikte olmayı planlamaktayız.  18. si düzenlenecek olan Türk Uyku Tıbbı Kongresi ve 5. si düzenlenecek olan Türk Uyku Tıbbı Teknisyenliği Kongresi'nin hepimizin birlikte olacağı, uyku tıbbındaki gelişmeleri tartışacağımız bir toplantı olacağını umuyoruz. Bu bağlamda ülkemizden çok önemli bilim adamlarının bu toplantılarda bizlerle olacağını bildirmek istiyorum. Bu yıl uykuda solunum bozuklukları, huzursuz bacaklar sendromu, narkolepsi ve insomni özellikle tartışılacak konular olacaktır. Bu nedenle değişik branşlardan hekimlerin bu kongreden çok yarar göreceğini tahmin etmekteyiz.

Bu yıl ayrıca kongremizde resmi kurumlar ile çıkan sorunlar da tartışılacaktır. Geri ödeme kurumları ile karşılaşılan sorunlar, sağlık kurulu ve askerlik raporlarında karşılaşılan sorunlar bu bağlamda ele alınacaktır.

Örgütlenmesini tamamlamış olan Uyku Teknisyenliği  kongresine uyku tıbbının olmazsa olmaz emekçilerine, Türk Uyku Tıbbı Derneği olarak her türlü desteği vermekteyiz. Bu kongrede de çok değerli bilim adamları uyku teknisyenliği uygulamaları hakkında deneyimlerini anlatacaklar; bunun yanı sıra uyku teknisyenleri de mesleki sorunlarını tartışacaklardır.

Bu yıl kongremiz Bodrum Titanik Otel'de gerçekleşecektir. Otelin hepinizin beğeneceği ve sosyal aktivitelerinden yararlanacağı bir tesis olmasına özellikle önem verdik. Sizler için oluşturulan sosyal programın hazırlıkları devam etmektedir.

Bilimsel yönden bizlere destek veren oturum başkanları ve konuşmacılarımıza ve siz değerli katılımcı meslektaşlarımıza şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.. 
Hepimize verimli, yararlı kongreler diliyorum. 26 - 29 Ekim tarihlerinde Bodrum’da buluşmak üzere…

Prof. Dr. Fuat Özgen
Türk Uyku Tıbbı Derneği Başkanı