Önemli Tarihler
 • Bildiri Son Gönderim Tarihi
  01 Eylül 2021
 • Bildiri Değerlendirme Sonuçları Kabul/Red Bildirim Tarihi
  15 Eylül 2021
 • İndirimli Kayıt Ücretleri Son Başvuru Tarihi
  05 Ekim 2021
 • Kongre Tarihleri
  05-07 Kasım 2021

Davet

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Teknisyenlerimiz;

2021 yılı Kasım ayında 21.'si çevrimiçi düzenlenecek olan Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi ve 8. Ulusal Uyku Tıbbı Tekniker ve Teknisyenliği Kongresini, uyku tıbbındaki gelişmeleri tartışacağımız bilimsel bir şölen havasında geçirmeyi planladık. Bu bağlamda ülkemizden çok önemli bilim insanlarının bu toplantılarda bizlerle olacağını bildirmek isteriz. Bu yıl uykunun temel işlevleri, uykuda solunum bozuklukları, uykuda hareket bozuklukları, santral nedenli hipersomniler ve insomni özellikle tartışılacak konular olacaktır. Bu nedenle değişik branşlardan hekimlerin bu kongreden çok yarar göreceğini tahmin etmekteyiz.

Bu yıl ayrıca kongremizde resmi kurumlar ile yaşanan sorunlar da tartışılacaktır. Geri ödeme ile ilgili karşılaşılan problemler, sağlık kurulu raporlarında karşılaşılan sorunlar ve ehliyet almada veya değiştirmekte karşılaşılan sıkıntılar bu bağlamda ele alınacaktır. Kongre programı içinde ayrıca hekimlere yönelik kurslar da olacaktır.

Örgütlenmesini tamamlamış olan Uyku Teknisyenliği Kongresi'ne ve uyku tıbbının olmazsa olmaz emekçilerine, Türk Uyku Tıbbı Derneği olarak her türlü desteği vermekteyiz. Bu kongrede de çok değerli bilim insanları uyku teknisyenliği uygulamaları hakkında deneyimlerini anlatacak; bunun yanı sıra uyku teknisyenleri de mesleki sorunlarını tartışacaktır.

Detaylar için tıklayınız..