Online Bildiri

Bildiri Ödülleri

Türk Uyku Tıbbı Derneği, 20. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi’nde sunulmak üzere gönderilen bildiriler arasında hakemler tarafından en yüksek puanı almış (üç) bildirinin ilk isimlerine 21. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi’nde ücretsiz kongre katılımı ve tek kişilik odada konaklama sağlayacaktır, ulaşım ödül sahibine ait olacaktır. Destek verilecek kişilerin, Türk Uyku Tıbbı Derneği üyesi olması, 35 yaşından küçük olması, bildiride ilk isim olması ve kongreye kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.

Bildiri YazIm KurallarI

  1. Özetlerde akademik unvan kullanılmamalıdır. Kurumların adresleri yazar isimlerinden sonra yazılmalıdır.
  2. Özetler 500 kelimeyi (Grafik ve Tablolar dahil) geçmemelidir.
  3. Özetler Amaç, Yöntem, Bulgular, Sonuç bölümlerini içermelidir.
  4. Aday bildiriler, özgünlük, uluslararası bilgi birikimine katkı, uyku tıbbı ve tedavisinde yenilik, doğru tasarım ve iyi yazım özellikleri açısından değerlendirilecektir.
  5. Bildirinin kabul edilmesi için en az 1 kişinin kayıt yaptırması gerekmektedir.

Online Bildiri GÖnderimi

  1. “Yeni Kullanıcı” butonuna tıklayarak yeni kayıt yapabilirsiniz.
  2. E-posta ve şifrenizle sisteme giriş yaparak sol tarafta bulunan menüden “Metin Oluştur” butonu ile özetinizi yükleyebilirsiniz.
  3. “Kaydet” butonu ile özetinizi sisteme kaydedebilirsiniz. Bu aşamada özetiniz gönderilmemiş olup, sisteme kayıt olmuştur. Özetiniz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.
  4. Kontrolünüzün ardından gönder butonu ile özetinizi gönderebilirsiniz. Özetiniz “Gönderilmiş Metinler” içerisine kayıt edilmiş olacaktır. Bu aşamadan sonra özetinizde herhangi bir değişiklik yapılamayacaktır.
  5. Özetinizin değerlendirme durumunu “Gönderilmiş Metinler” bölümünden takip edebilirsiniz.


20. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi - 7. Ulusal Uyku Tıbbı Teknisyenliği Kongresi

20. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi - 7. Ulusal Uyku Tıbbı Teknisyenliği Kongresi